środa, 13 czerwca 2018

Gerard Moreno wrócił do Villarreal CF

Villarreal CF kupił 26-letniego napastnika Gerarda Moreno z Espanyolu Barcelona. Zawodnik podpisał 5-letnią umowę i kosztował Submarino 20 mln euro.

Hiszpańskie media informują, że Villarreal teraz przeleje 12 milionów euro, a dwie transze po cztery miliony zostaną wysłane na konto Espanyolu w kolejnych latach. Kwota za napastnika wydaje się mała wobec jego strzeleckich popisów w ostatnich latach (w trakcie trzech lat występów dla Espanyolu strzelił 36 goli, w tym 16 w minionym sezonie). Jest to efektem tego, że gdy w 2015 roku Villarreal sprzedawał do do Espanyolu to zachował sobie prawo do 50% kwoty od jego kolejnego transferu.

Moreno razem z kupionym przed kilkoma dniami z francuskiego Angers za 18 milionów euro Kameruńczykiem Karlem Toko Ekambim  ma utworzyć nową parę napastników w zespole. Pozyskanie tych dwóch piłkarzy oznacza, że najprawdopodobniej "Żółta Łódź Podwodna" nie zdecyduje się wykupić Kolumbijczyka Carlosa Bakki, który w minionym sezonie grał dla Villarrealu na zasadzie wypożyczenia z AC Milan. 

eurosport.interia.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz