poniedziałek, 6 stycznia 2020

Passa trwa!

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:1 Real Sociedad San Sebastian w spotkaniu 20. kolejki La Liga Santander 2019/2020. Submarino zanotowała tym samym trzecią ligową wygraną z rzędu i w tabeli jest już tylko 2 punkty od strefy europucharów.

Real Sociedad objął prowadzenie w 22. minucie, a kluczową rolę przy akcji bramkowej odegrał Martin Odegaard. Duńczyk, choć nie zaliczył asysty, to podjął znakomitą decyzję tuż przed polem karnym dogrywając w jego prawy sektor do nabiegającego Portu. Ten zaś wstrzelił piłkę płasko po ziemi, a całość wykończył z bliska Willian Jose.

Wynik ten obowiązywał do 58. minuty, w której sędzia podyktował rzut karny na korzyść gości. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Manu Trigueros, który chwilę wcześniej świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne kolegę z zespołu, a ten był faulowany. Szalę na stronę Villarreal przechylił Santi Cazorla, który skorzystał z miękkiej wrzutki od Mario Gaspar. Mimo ostrego kąta Hiszpan zachował zimną krew, nie spieszył się z oddaniem strzału, ale zdążył przed interwencją obrony i oszukał bramkarza uderzeniem w długi róg na 2:1.

relacja tekstowa z meczu: sports.pl