piątek, 28 kwietnia 2023

Przełamanie z Espanyolem

Embed from Getty Images

Villarreal CF przegrał na Estadio de la Ceramica 4:2 z RCD Espanyol w spotkaniu 31. kolejki La Liga Santander 2022/2023. Submarino w końcu wygrali po dwóch kolejnych porażkach ligowych i umocnili w tabeli na miejscu dającego prawo gry w europejskich pucharach.

Gospodarze od początku meczu zdominowali walczącego o uniknięcie degradacji Espanyolu. Niestety marnowali dogodne sytuacje, a goście w ostatniej minucie objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Puado.

Druga połowa zaczęła się od jeszcze mocniejszego naporu Submarino. Efektem tego były trafienia Capoue w 54. minucie i Parejo w 63. minucie. Zdeterminowani goście odpowiedzili jeszcze trafieniem Joselu w 73. minucie. Końcówka należała już całkowicie do gospodarzy, którzy za sprawą Jacksona i Capoue strzelili dwie kolejne bramki.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.

Villarreal CF vs RCD Espanyol - 4:2 (0:1)
0-1. Min. 44: Puado.
1-1. Min. 54: Capoue.
2-1. Min. 63: Parejo.
2-2. Min. 73: Joselu.
3-2. Min. 80: N. Jackson.
4-2. Min. 92: Capoue.

Villarreal CF: Reina; Foyth, Mandi, Pau, Alberto M. (A. Pedraza, m. 90); Capoue, Parejo, Lo Celso (R. Terrats, m. 93); Chukwueze, N. Jackson (Álex B., m. 93) y Yeremy.

RCD Espanyol: Pacheco; Óscar Gil, C. Montes, Calero (Simo, m. 75), Vini De Souza (A. Pedrosa, m. 85), K. Bare (Edu Expósito, m. 67), Darder; Braithwaite, Joselu y Puado (Nico M. R., m. 85).

Czerwona kartka: 90+5' Edu Expósito (Espanyol).

Żółte kartki: N. Jackson, Yeremy - Calero, Puado, Montes, Óscar Gil.