poniedziałek, 1 maja 2023

Walka o LM wciąż trwa

Embed from Getty Images

Villarreal CF przegrał na Estadio de la Ceramica 3:1 z RC Celta Vigo w spotkaniu 32. kolejki La Liga Santander 2022/2023. Submarino zajmują w tabeli 5. miejsce dające prawo gry w Lidze Europy, ale wciąż mogą marzyć o Lidze Mistrzów, gdyż do Realu Sociedad tracą 5 oczek.

Bohaterem spotkania był Senegalczyk Nicolas Jackson, który w pierwszym kwadransie otrzymał dwa kapitalne podania na wolne pole, które zamienił na bramki. W 26. minucie gospodarze mogli już prowadzić trzema golami, ale Dani Parejo zmarnował rzut karny. Zemściło się to trzy minuty później, bo Stand Larsen strzelił kontaktową bramkę. W 40. minucie kapitalną okazję zmarnował jeszcze Chukwueze, przegrywając pojedynek oko w oko z Villarem.

W drugiej połowie gości zagrali zdecydowanie lepiej, zwłaszcza jak na murawie pojawili się Aspas, Veiga i Beltrán. Gdy wydawało się, że ekipa z Galicji doprowadzi do wyrównania Submarino wyprowadzili  70. minucie zabójczy kontratak. Akcję rozpoczął Álex Baena i podał na lewą stronę do Yeremy, a ten posłał piłkę wzdłuż pola karnego, gdzie dopadł do niej Terrats i pokonał bezradnego Villara. Po tym ciosie goście się już nie podnieśli.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.