poniedziałek, 14 sierpnia 2023

Ligowy falstart

Embed from Getty Images

Villarreal CF przegrał na Estadio de la Cerámica 1:2 z Realem Betis w spotkaniu 1. kolejki LaLiga EA Sports 2023/24. Decydująca bramka dla gości z Sewilli padła już w doliczonym czasie gry.

Niestety słabe występy w letnich meczach towarzyskich nie były przypadkowe. Spora wyprzedaż podstawowych graczy i niezbyt imponujące transfery dały o sobie znać w tym meczu.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Realu Betis prowadzonego przez Manuela Pellegriniego, legendę trenerską Villarrealu. Mimo to gospodarzom udało się strzelić przepięknego gola, ale trafienie Álexa Baeny nie zostało uznane z powodu minimalnego spalonego. Goście niestety odpowiedzieli na to skutecznie i w 20. minucie do siatki trafił Ayoze Pereza. W 35. minucie Guido Rodríguez trafił ponownie do siatki Submarino, ale tutaj również VAR dopatrzył się spalonego.

Gospodarze zareagowali dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Blisko wyrównania był po rzucie rożnym Gerard Moreno, ale jego strzał głową ponad poprzeczkę odbił Rui Silva.

Początek drugiej połowy to najlepszy okres gry Villarreal w tym meczu. Najpierw Foyt trafił głową w słupek, a w 61. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie główkował Cuenca i doprowadził do remisu. Niestety gospodarze nie poszli za ciosem i czym bliżej końca spotkania grali tak, jakby chcieli dowieźć remis do końca.

Goście w ostatnich minutach ponownie ruszyli do ataku i w doliczonym już czasie gry dopięli celu. Rozegrali składna akcję, a dośrodkowanie z lewej strony strzałem głowa na bramkę zamienił Willian Jose.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.