sobota, 2 września 2023

Kolejna porażka ligowa

Embed from Getty Images

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 1:3 z Cadiz FC w spotkaniu 4. kolejki LaLiga EA Sports 2023/24. Jedyną bramkę dla Submarino strzelił Alexander Sorloth, a ekipa Quique Setiena od 22. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Alfonso Pedrazy.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Submarino. W 10. minucie kuriozalny błąd obrony gospodarzy wykorzystał Alexander Sorloth, który przejął podanie do bramkarza i otworzył wynik spotkania. Niestety już po kilku minutach do remisu w 18. minucie doprowadził Chris Ramos.

Kluczowy moment spotkania miał miejsce w 22. minucie. Alfonso Pedraza potraktował "z byka" Ivana Alejo i został wyrzucony przez arbitra z boiska. Na domiar złego w 28. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Sorloth, a w 30. minucie rzut karny za faul Jorgensena na Chrisie Ramosie na gola dla gospodarzy zamienił Darwin Machis.

Tuż po przerwie na Villarreal spadły kolejne dwa ciosy. Najpierw arbiter na trybuny wyrzucił Quique Setiena, a w 50. minucie Wenezuelczyk Darwin Machis uderzył potężnie z dystansu, a piłka odbijając się od słupka po raz trzeci wpadła do siatki Jorgensena.

Teraz na całe szczęście czeka wszystkich przerwa reprezentacyjna. Trzy porażki w pierwszych czterech kolejkach to wynik poniżej oczekiwać. Nasuwa się pytanie jaka będzie dalsza przyszłość trenera Quique Setiena.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.