piątek, 6 października 2023

LE: Wygrana z Stade Rennais

Embed from Getty Images

Villarreal CF pokonał Estadio de la Cerámica 1:0 fracuski Stade Rennais w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zwycięską bramkę dla Submarino strzelił w 36. minucie Sorloth.

Po porażce w pierwszym meczu na wyjeździe 0:2 z Panathinaikosem gospodarze myśląc o awansie z grupy nie mogli sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do ekipy trenera Pachety, którzy swoją przewagę udokumentowali trafieniem Sorlotha w 38. minucie.

W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat. W samej końcówce byli tego bardzo blisko. Arbiter w doliczonym czasie gry podyktował dla nich rzut karny, ale Pepe Reina kapitalną interwencją uratował trzy punkty dla Villarreal.

W drugim meczu grupy F Maccabi Hajfa zremisowała u siebie bezbramkowo z Panathinaikosem.