poniedziałek, 9 października 2023

W lidze coraz gorzej

Embed from Getty Images

Villarreal CF przegrał na Estadio de la Cerámica 1:2 z UD Las Palmas w spotkaniu 9. kolejki LaLiga EA Sports 2023/24. Był to czwarty kolejny mecz ligowy bez wygranej.

Efekty letniej wyprzedaży kluczowych graczy widać coraz wyraźniej. W tabeli Submarino zajmuje co prawda 14. pozycję, ale od strefy spadkowej dzielą ekipę trenera Pachety zaledwie 2 punkty.

Pierwsza połowa toczyła się co prawda pod dyktando gospodarzy, ale nic z tego ni wynikało. Jedyna groźna sytuacja to w 25. minucie strzał głową Sorlotha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na domiar złego w doliczonym czasie gry gola dla gości bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Coco.

Druga połowa również zaczęła się fatalnie dla Villarreal. Arbiter w 51. minucie podyktował rzut karny dla Las Palmas po zagraniu ręką Mandiego, a na kolejnego gola zamienił go Marc.

Submarino okazję do pierwszego gola mieli w 70. minucie, ale ponownie Sorloth po rzucie rożnym główkował minimalnie niecelnie. Norweg kila minut później trafił nawet do bramki, ale tym razem VAR pokazał spalonego.

Gola zdobył dopiero wprowadzony w 75. minucie Gerard Moreno, ale zrobił to dopiero w doliczonym już czasie gry.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.