poniedziałek, 17 września 2018

Pierwsza wygrana w sezonie

Villarreal CF wygrał 1:0 na wyjeździe z CD Leganes w spotkaniu 4. kolejki La Liga Santander 2018/2019. Tym samym Submarino wygrali pierwszy mecz ligowy w tym sezonie.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. To właśnie Leganes kreowało sobie lepsze sytuację bramkowe. Zabrakło im jednak precyzji. Swoje okazje zmarnowali m.in. Nabil El Zhar czy Guido Carrillo. Poza tym doskonale w defensywie spisywał się Sergio Asenjo, który wybronił dwa dobre strzały autorstwa Javiera Eraso i Gerarda Gumbau.

Po zmianie stron to ponownie gospodarze mieli okazję na objęcie prowadzenia. W 48. minucie sędzia podyktował bowiem rzut karny za zagranie ręką w niedozwolonym miejscu. "Jedenastkę" popisowo zmarnował jednak Guido Carrillo, którego strzał przeleciał daleko obok prawego słupka.

W 65. minucie niespodziewanie prowadzenie objęli goście, a to za sprawą doskonale wykonanego rzutu wolnego. Miguel Layun doskonale podał piłkę, zaś Carlos Bacca głową skierował futbolówkę do siatki. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od wewnętrznej strony słupka, co totalnie zmyliło interweniującego bramkarza. Miguel Layun mógł jeszcze podwyższyć na 2:0 w 83. minucie meczu, ale tym razem obramowanie bramki uratowało gospodarzy.