poniedziałek, 21 września 2015

Athletic storpedowany na Madrigal!

Villarreal CF pokonał na El Madrigal 3:1 Athletic Bilbao w spotkaniu 4. kolejki Liga BBVA. Submarino dzięki wygranej awansowali w tabeli na 3. pozycję i mają tyle samo punktów co 2. Real Madryt i 3. Celta Vigo.

Kapitalnie w tym sezonie gra drużyna trenera Marcelino w Primera Division. Wygrana z Athletic Bilbao była trzecim kolejnym zwycięstwem ligowym. W sumie Submarino wywalczyła w czterech spotkaniach 10 oczek (3 zwycięstwa i 1 remis) i miejmy nadzieję, że na dobre zadomowiła się w czubie tabeli.

Początek spotkania to przysłowiowe szachy. Niestety już w 15 minucie boisko musiał opuścić Bakambu, który skręcił nogę w kostce. Zastąpił go Leo Baptistao, który rozegrał znakomite spotkanie. Ciekawie zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Wspomniany Baptistao został sfaulowany w polu karnym przez Gurpegiu, a podyktowany rzut karny pewnie na bramkę zamienił Bruno Soriano.

Początek drugiej połowy należał do gości, którzy byli bardzo blisko wyrównania, ale strzał głową San José minimalnie przeleciał tuż nad poprzeczka. Na całe szczęście gospodarze w miarę szybko podwyższyli prowadzenie. W 66 minucie kapitalną bombą z dystansu popisał się Mario i Iraizoz po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

Ostatnie pół godziny spotkania to nieporadne ataki gości i szybkie kontrataki wyprowadzane przez graczy Submaino. Jeden z nich 79 minucie zakończył się kolejną bramką. Prostopadłe podanie z własnej połowy otrzymał Adrian, a następnie podał do Baptistao, który strzałem w długi róg podwyższył wynik meczu na 3:0. W końcówce honorową bramkę dla gości strzelił Aduriz.

Villarreal CF vs Athletic Club - 3:1 (1:0)
1:0 Bruno (42')
2:0 Mario (66')
3:0 Leo Baptistao (79')
3:1 Aduriz (90')