środa, 2 września 2015

Bonera zakontraktowany na finiszu

We wtorek wydawało się, że ostatnim pozyskanym zawodnikiem przez Villarreal będzie napastnik Adriána López. Okazało się jednak, że klub w ostatniej chwili zakontraktował jeszcze włoskiego obrońcę, Daniele Bonerę.

Włoski środkowy obrońca ma już 34-lata i właśnie wygasł jego kontrakt z AC Milan. Submarino usilnie poszukiwali wzmocnienia w defensywie, ale ostatecznie upadły z różnych powodów kandydatury, Henrique, Funes Mori i Sergio Sáncheza. W tej sytuacji klub zdecydował się zakontraktować na rok dysponującego swoją kartą zawodniczą Bonerę.

Bonera przez ostatnie sześć sezonów bronił barw AC Milan, gdzie w lipcu 2006 roku trafił za 3 mln euro z AC Parma. Wcześniej bronił również barw Brescii. W sumie rozegrał ponad 300 spotkań w Serie A, a z Milanem w 2007 roku wygrał Ligę Mistrzów, zdobył Sperpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata. Ponadto w sezonie 2010/2011 wywalczył mistrzostwo Italii i zdobył Superpuchar Włoch. Na swoim koncie ma również 16 występów w reprezentacji Włoch (2001-2008). Nie załapał się jednak do szerokiej kadry Italii na MŚ 2006 w Niemczech (był na liście rezerwowych), gdzie Włosi wywalczyli tytuł mistrzowski.

marca.com - wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz