wtorek, 29 września 2015

Historyczne liderowanie!

Villarreal po sobotnim zwycięstwie ligowym nad Atletico Madryt po raz pierwszy swojej historii został liderem hiszpańskiej Primera Division. Fani Submarino musieli na to czekać 16 sezonów, w których Villarreal rozegrał 576 spotkań.

Drużyna prowadzona przez Marcelino Garcíę Torala pobija w tym sezonie swoje prawie wszystkie osiągnięcia ligowe. W 6 kolejkach wywalczyła 16 punktów z 18 możliwych do zdobycia. Ponadto zanotowała pasmo pięciu kolejnych zwycięstw, które może jeszcze być przedłużone, bo jedyny remis Submarino zanotowało w pierwszym spotkaniu ligowym z Betisem.

Wcześniej w swojej historii Villarreal dwukrotnie miał okazje być współliderem rozgrywek z dwoma innymi drużynami. W sezonie 2000/2001 dzielił pierwszą pozycję z Realem Madryt i Betisem, a drugi raz miał miejsce przed ostatnią kolejką obecnego sezonu, gdy po rozgrywanej w środku tygodnia kolejce miał tyle samo oczek co Real Madryt i Celta Vigo.

W kolejnym spotkaniu ligowym z Levante na wyjeździe Żółta Łódź Podwodna może pobić kolejne osiągnięcie, najlepszy start ligowy, które po meczu z Atletico wyrównała. W sezonie 2008/2009 Villarreal w pierwszych 7 kolejkach zdobył 17 punktów (po 6 kolejkach również miał 16 oczek). W tej sytuacji wygrana z Levante pobije to osiągnięcie.

mundodeportivo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz