czwartek, 17 września 2015

Rapid Wiedeń vs Villarreal

Villarreal CF zmierzy się w czwartkowy wieczór na wyjeździe z Rapidem Wiedeń w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 i zostanie rozegrany n a wiedeńskim stadionie im. Ernsta Happela. Mecz poprowadzi czwórka polskich arbitrów, a sędzią głównym będzie Marcin Borski.

Teoretycznie minimalnym faworytem dzisiejszego meczu jest Submarino. Drużyna Marcelino Garcíi Torala w La Liga jeszcze nie przegrała, wygrywając dwa spotkania i jedno remisując. Atutem gospodarzy jest teoretycznie własne boisko, ale to właśnie u siebie Rapid przegrał dwa ostatnie mecze, z Szachtarem Donieck w el. LM (0:1) oraz ligowe z Mattersburg (2:4). Trudno wiec cokolwiek wyrokować, bo mimo wszystko austriacka drużyna była swego rodzaju rewelacją el. LM, gdzie najpierw wyeliminowała Ajax Amsterdam (2:2 u siebie i 3:2 na wyjeździe), a następnie walczyła jak równy z równym z Szachtarem Donieck (0:1 u siebie i 2:2 na wyjeździe).

Obie drużyny nie miały jeszcze okazji spotkać się ze sobą w europejskich pucharach. Villarreal miał jednak okazję aż czterokrotnie rywalizować z austriackim Salzburgiem. Bilans jest wyrównany 2 zwycięstwa i 2 porażki. Natomiast Rapid aż dziewięciokrotnie grał z hiszpańskimi drużynami i w zaledwie dwóch konfrontacjach udało mu się odnieść zwycięstwa.

Trener Marcelino García Toral z jednej strony przestrzegał na konferencji prasowej przed rywalem, mówiąc że fakt i iż Villarreal gra w najsilniejszej lidze świata nie upoważnia do bycia faworytem. Z drugiej strony prawdopodobnie wystawi skład w dużej mierze oparty o zmieników. Prawdopodobnie ma plan rotacji składem i wystawiania innej jedenastki na mecze ligowe i innej na Puchar Hiszpanii i Ligę Europy. Poniżej prezentuję przypuszczalne składy według hiszpańskiego As-a, gdzie widać ewentualne zmiany w składzie Submarino.


Transmisja meczu na kanale nsport+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz