czwartek, 26 listopada 2015

Villarreal vs Rapid Wiedeń


Villarreal CF podejmie w czwartkowy wieczór na El Madrigal austriacki Rapid Wiedeń, w spotkaniu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W drugim meczu tej grupy Viktoria Pilzno zagra na wyjeździe z Dynamem Mińsk.

Submarino po 4 spotkaniach zajmują drugie miejsce w grupie E z 9 punktami na koncie. Liderem z kompletem punktów jest dzisiejszy rywal.  Gospodarze by już dzisiaj zapewnić sobie awans do fazy pucharowej muszą wywalczyć punkt, lub liczyć na potknięcie Viktorii na Białorusi. Zapewne jednak zawodnicy Villarreal powalczą dzisiaj o zwycięstwo, bo ewentualna wygrana dwoma bramkami lub 1:0 dawałaby im lepszy bilans bezpośrednich spotkań ( w Wiedniu było 2:1 dla Rapidu), a to w razie wygranej w ostatniej kolejce oznaczałoby zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Wygranie rywalizacji grupowej jest istotne, gdyż pozwala rozegrać mecz rewanżowy w 1/16 finału u siebie oraz pozwala trafić w losowaniu na teoretycznie łatwiejszego rywala.

Villarreal w pierwszym spotkaniu z Rapidem w Wiedniu zagrał w dosyć eksperymentalnym składzie. Dzisiaj trener Marcelino desygnuje do gry najsilniejszy skład jaki obecnie ma do swojej dyspozycji. Niestety największy problem ma z ustawieniem linii obrony, bo w ostatnim meczu ligowym z Eibar urazów nabawiło się dwóch środkowym obrońców Eric Bailly i Daniele Bonera. To oznacza, że partnerem Vicktora Ruiza na środku obrony będzie Mario, który zostanie przesunięty z prawej strony obrony, a jego z kolei zastąpi Rukavina.

W porównaniu do meczu ligowego z Eibar najprawdopodobniej zajdzie jeszcze jedna zmiana w pomocy. Nahuel zasapi Denisa Suareza.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz