wtorek, 8 grudnia 2015

Wyszarpane zwycięstwo z Rayo

Villarreal CF pokonał na El Madrigal 2:1 Rayo Vallecano, w spotkaniu 14. kolejki Liga BBVA. Zwycięstwo pozwoliło Submarino awansować na 5. miejsce w tabeli i zbliżyć się do 4. Celty Vigo na jeden punkt.

Gospodarze męczyli się z Rayo niemiłosiernie i na przerwę niespodziewanie to goście schodzili prowadząc. Na całe szczęście w przerwie trener Marcelino wstrząsnął Submarino, a rewelacyjny Bakambu dwoma trafieniami dał tak cenne trzy punkty. Tym samym zakończyła się zła passa trzech spotkań bez wygranej.

Niestety plaga urazów wciąż nie opuszcza Villarreal. W niedzielnym meczu do grupy zawodników kontuzjowanych dołączyli Jaume Costa i Jonathan dos Santo.

Villarreal CF vs Rayo Vallecano - 2:1 (0:1)
0:1 Jozabed (40')
1:1 Bakambu (69')
2:1 Bakambu (85')

Villarreal CF: Areola - Jaume Costa (Castillejo, m. 46), Bailly, Víctor Ruiz, Adrián Marín - Jonathan dos Santos (Musacchio, m. 77), Bruno, Pina (Trigueros, m. 46), Denis Suárez - Bakambu, Soldado.

Rayo Vallecano: Yoel - Quini, Llorente, Zé Castro, Tito - Baena, Jozabed; Pablo Hernández (Miku, m. 74), Ebi (Embarba, m. 20), Bebé (Manucho, m. 81) - Javi Guerra.

Żółte kartki:  Jonathan dos Santos (Villarreal) - Baena, Zé Castro, Miku i Quini (Rayo).

Sędzia: Estrada Fernández.