niedziela, 14 lutego 2016

Kurs na Ligę Mistrzów utrzymany

Villarreal CF pokonał skromnie na El Madrigal 1:0 Malagę CF, w spotkaniu 24. kolejki Liga BBVA. Zwycięską bramkę dla Submarino strzelił w 18. minucie Roberto Soldado, a asystował przy niej Leo Baptistao.

Submarino odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo i tym samym pobiła rekord punktowy w swojej historii na tym etapie rywalizacji. Ekipa trenera Marcelino zgromadziła 48 pkt. i rekord z sezonu 2010/2011 gdy Villarreal w 24 spotkaniach zgromadził 46 punktów. Wyrównano również najlepszą w historii passę spotkań bez porażki. Wygrana nad Malagą była 11 spotkaniem ligowym bez przegranej, a poprzednio takiej sztuki dokonała w sezonie 2008/2009 ekipa prowadzona przez Manuela Pellegriniego.

Gospodarze w pełni zasłużyli na zwycięstwo, a ułatwiła im to w miarę szybko strzelona bramka przez Roberto Soldado w 18. minucie, który po asyście Leo Baptistało pokonał kąśliwym strzałem po ziemi Carlosa Kameniego. Kameruński bramkarz co prawda odbił piłkę, ale ta pomimo to znalazła sobie drogę do bramki.

Villarreal kilka minut później mógł podwyższy wynik, ale Jonathan dos Santos przegrał pojedynek sam na sam z Kamenim. W 33. minucie w identycznej sytuacji znalazł się Duje Čop, ale on również przegrał pojedynek z bramkarzem i tym samym zmarnował najlepszą sytuację do wyrównani dla gości w tym meczu.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, grając pewnie w obronie i nastawiając się na kontrataki. Udało im się stworzyć sobie jeszcze dwie dogodne okazje bramkowe. W 79. minucie Jonathana dos Santosa wdarł się w pole karne Malagi, ale jego mocny strzał poszybował tuż nad poprzeczką, a w doliczonym już czasie gry  dogodną okazję zmarnował Bakambu.