piątek, 26 lutego 2016

Submarino wyeliminowała Napoli

Villarreal CF zremisował na wyjeździe 1:1 z SSC Napoli w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu Submarino wygrała u siebie 1:0 i tym samym awansowała do kolejnej rundy.

Niespodziewanie początek spotkania należał do Villarreal. Groźny strzał oddał Mateo Musacchio, a Cedric Bakambou zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jednak to Napoli jako pierwsze strzeliło gola w 17. minucie za sprawą Marka Hamsika.Po nienajlepszej interwencji jednego z obrońców, piłka trafiła na nogę ustawionego przed polem karnym Słowaka, który popisał się potężnym i celnym strzałem.Tym samym wynik rywalizacji został wyrównany.

Przed przerwą Napoli mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie niewiele brakowało, a padłaby samobójcza bramka po zagraniu Musacchio. Piłka trafiła jednak w słupek. Kilka chwil później dobrą sytuację miał Mertens, ale minimalnie spudłował.

Początek drugiej połowy ponownie należał do Submarino, która nie miała już czego bronić. W 59. minucie Tomas Pina oddał przepiękny strzał/lob, po którym piłka wpadła za plecy próbującego interweniować Pepe Reiny. Gol strzelony na wyjeździe radykalnie odmienił losy dwumeczu, bo gospodarze do awansu potrzebowali w tym momencie aż dwóch trafień. Co prawda ruszyli do ataku, ale Arealo bronił znakomicie i nie dał się zaskoczyć Insigne, Martensowi, Higuainowi i Jorginho, którzy mieli swoje okazje.

W piątek odbędzie się losowanie par 1/8 finału, na którym Villarreal pozna swojego kolejnego rywala w Lidze Europy.

SSC Napoli vs Villarreal CF - 1:1 (1:0)
1:0 - Hamsik 17'
1:1 - Pina 59'