poniedziałek, 21 marca 2016

Udany pości za Barcą!

Villarreal CF zremisował na  El Madrigal 2:2 z FC Barceloną, w spotkaniu 30. kolejki Liga BBVA. Submarino do przerwy przegrywała już 0:2, ale po fantastycznym pościgu i walce potrafiło doprowadzić do cennego remisu.

Spotkanie mogło rozpocząć się w wymarzony sposób dla gospodarzy, ale piłka po strzale Manu Triguerosa trafiła w słupek. Później do głosu doszli goście i w 19. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Ivana Rakiticia.Stracona bramka była konsekwencją nieporozumienia między bramkarzem Asenjo a Triguerosem, który wybił futbolówkę wprost pod nogi Chorwata. Gdy w 40. minucie Naymar wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Asenjo na nim samym wydawało się, że jest już po meczu.

Na drugą połowę gospodarzy wyszli mocno zmotywowani i obraz uległ radykalnej zmianie. W 57 minucie Villarreal złapał kontakt z Blaugraną po indywidualnej akcji Denisa Suareza i trafieniu Cedrica Bakambu. Po kilku minutach trybuny El Madrigal wybuchnęły radością, bo w 62. minucie trafienie samobójcze zanotował Jeremy Mathieu.

Villarreal do końca próbował strzelić zwycięską bramkę, ale dogodnych sytuacji już sobie nie stworzył. Barcelona również mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale w końcówce Rakitić w dogodnej sytuacji przestrzelił.

Villarreal CF vs FC Barcelona - 2:2 (0:2)
0:1 Rakitic (19')
0:2 Neymar (40' karny)
1:2 Bakambu (57')
2:2 Mathieu (62' sam)