poniedziałek, 2 maja 2016

Derby Valenciana dla Villarreal!

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:0 Valencię CF, w spotkaniu 36. kolejki Liga BBVA. Dzięki wygranej w derbowym pojedynku Submarino na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie zajęcie 4. miejsca, które daje prawo gry w el. Ligi Mistrzów.

Waga niedzielnej wygranej na Mestalla jest ogromna. W wymiarze prestiżowym to drugie zwycięstwo w tym sezonie nad Nietoperzami w derbach Comunidad Valenciana. W grudniu 2015 roku pokonali ich na El Madrigal 1:0. Na wyjeździe udało się to Villarrealowi po raz pierwszy od sierpnia 2007 roku.

Niedzielne wygrana i triumf Athletic Bilbao nad Celtą Vigo (2:1) oznacza, że ekipa trenera Marcelina zapewniła już sobie 4. miejsce w La Liga i ma zagwarantowane prawo gry w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Co prawda Baskowie mają 6 pkt. straty i matematycznie mogą się jeszcze zrównać z Submarino punktami, ale mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Zaklepanie już sobie wymarzonego 4. miejsca w lidze pozwala trenerowi Marcelino w 100% skupić się na czwartkowym rewanżu z Liverpoolem FC w półfinale Ligi Europy, a w razie skutecznej obrony jednobramkowego zwycięstwa w meczu u siebie, na pojedynku finałowym. Ewentualny triumf w Lidze Europy to nie tylko byłoby to wywalczenie pierwszego w historii trofeum dla klubu, ale również bezpośredniego prawa gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wszyscy zdają sobie z tego sprawy i tym bardziej smakuje wygrana nad Valencią, że Marcelino w tym meczu wystawił praktycznie rezerwowy skład, oszczędzając kluczowych graczy na rewanżowy mecz na Anfield Road.

Samo niedzielne spotkanie na Mestalla przebiegało niby pod dyktando gospodarzy, ale to skoncentrowany na defensywie Villarreal wyprowadzał zabójczo skuteczne kontry. I tak w 14. minucie wynik spotkania otworzył Samuel po podaniu Roberto Soldado, a w 33. minucie prowadzenie dla Submarino podwyższył Adrian Lopez po kolejnej asyście wychowanka Realu Madryt. W drugiej połowie przebieg spotkania był niemal identyczny, ale wynik nie uległ juz zmianie.

Z najciekawszymi sytuacjami spotkania i jak padały gole możecie możecie się zapoznać klikając w poniższy skrót wideo.

Valencia CF vs Villarreal CF - 0:2 (0:2)
0:1 Samu García (13')
0:2 Adrián Lopez (33')