niedziela, 17 lipca 2016

Marcos Rojo za Musacchio?

AC Milan wciąż nie rezygnuje z możliwości pozyskania Mateo Musacchio. Hiszpańskie media informują, że w razie odejścia argentyńskiego stopera może go zastąpić jego rodak Marcos Rojo z Manchesteru United.

Władze Villarreal odrzuciły już ofertę AC Milan za Musacchio opiewającą na kwotę 20 mln euro. Uważają one, że wobec odejścia Bailly do Manchesteru United strata drugiego stopera nie byłaby dobrym wyjściem w kontekście eliminacji o fazę grupową Ligi Mistrzów. Obiecały jednak latem 2014 roku Argentyńczykowi, kiedy odrzucono ofertę Tottenhamu w kwocie 23 mln euro, że jeżeli w kolejnych latach pojawi się równie korzystna propozycja to pozwolą mu odejść. 

Musacchio ma w kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości 50 mln euro, a Włosi ponoć szykują kolejną ofertę w kwocie 30 mln euro. Jeżeli taka propozycją padnie, to prawdopodobnie Argentyńczyk powędruje wówczas do Mediolanu, a Villarreal pozbędzie się drugiego podstawowego środkowego obrońcy przed startem sezonu i el. LM. W kadrze Submarino na tej pozycji pozostaną tylko Víctor Ruiz i Bonera wiec potrzebne będą wzmocnienia.

Pierwszym kandydatem o którym wspominają hiszpańskie media jest Marcos Rojo. Argentyńczyk dwa lata temu został kupiony przez Manchester United za 20 mln euro ze Sportingu Lizbona oraz oddał w rozliczeniu Naniego. Może występować zarówno na środku obrony, jak i na lewej stronie.

Rojo nie jest ulubieńcem nowego trenera Czerwonych Diabłów, Jose Mourinho i dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Problem jednak w tym, ile angielski klub będzie chciał za transfer obrońcy, którego kontrakt wygasa dopiero w czerwcu 2019 roku. 

marca.com
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz