czwartek, 28 lipca 2016

Pato oficjalnie graczem Villarreal

Alexandre Pato został nowym zawodnikiem Villarreal. Brazylijczyk podpisał czteroletnią umowę, a jego dotychczasowy klub Corinthians Sao Paulo otrzyma zaledwie 1,7 mln euro.

Jeszcze niedawno media twierdziły, że Submarino zapłacą 3 mln euro za 60% praw do gracz, gdyż 40% praw posiada on sam. Teraz okazuje się, że Villarreal nabył 100% praw i to za zaledwie 1,7 mln euro. Tak stosunkowo niska cena za napastnika jest spowodowana tym, że w grudniu wygasa jego umowa z Corinthians i wówczas byłby on wolnym zawodnikiem. Ponadto klub zaoszczędzi około 2 mln euro na jego pensję, bo 26-latek zarabiał za sezon około 4 mln euro.W styczniu 2013 roku brazylijski klub zapłacił AC Milan za Pato 15 mln euro.

O bardzo bogatej i zapowiadającej się rewelacyjnie karierze Pato można poczytać tutaj. Po powrocie do Brazylii Alexandre najpierw grał w Corinthians, następnie był wypożyczony do FC Sao Paulo, by ostatnie pół roku spędzić na wypożyczeniu w Chelsea FC. W Anglii zagrał jednak tylko w dwóch spotkaniach i strzelił jednego gola. 

marca.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz