środa, 24 sierpnia 2016

Porażka w rewanżu i żegnaj LM

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 0:1 z AS Monaco w rewanżowym spotkaniu eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów.Pierwszy mecz również zakończył się wygraną francuskiej drużyny 2:1 i to ona zagra w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek.

Niestety zawodnikom Frana Escribii nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania. Po części przyczynił się do tego również arbiter główny spotkania, który nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Villarreal, a w końcówce podyktował mocno kontrowersyjną jedenastkę dla gospodarzy, którą na gola w 90 minucie zamienił Fabinho.

Mecz nie był porywającym widowiskiem i niestety Submarino, którzy musieli odrabiać straty z pierwszego meczu, nie byli w stanie narzucić swojego stylu gry gospodarzom.
W 31. minucie AS Monaco mogło objąć prowadzenie po błędzie Sergio Asenjo, który po strzale Thomasa Lemara łapał futbolówkę na raty. Ostatecznie zdołał ją chwycić w rękawice bramkarskie tuż przed linią bramkową.

W 40. minucie Kamil Glik opuścił własną pozycje by wybić piłkę do Fabinho, który jednak jej nie przyjął, a gracze Villarreal wyprowadzili szybką kontrę. Wówczas przed szansą na zdobycie gola stanął Rafael Santos Borré, lecz uderzył zbyt słabo do tego, by móc zaskoczyć Danijela Subasicia. Chwilę później arbiter nie dopatrzył się ewidentnego zagrania Raggi ręką w polu i nie podyktował karnego dla Villarreal.

Po zmianie stron „jedenastki” obu zespołów wyglądały identycznie, jak na początku spotkania. Początek drugiego aktu tej rywalizacji w Monako należało do graczy Villarrealu, którzy nie mogli się jednak wstrzelić na tyle, by zagrozić realnie bramce strzeżonej przez chorwackiego goalkeepera. Po dziesięciu minutach od powrotu piłkarzy na boisku, gra po raz kolejny się wyrównała, a piłka krążyła w dużej mierze między zawodnikami środka pola.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry arbiter dopatrzył się zagrania ręką u Mateo Musacchio. Powtórki pokazały, że Argentyńczyk odbił piłkę plecami. Szwed podyktował jednak jedenastkę, którą Fabinho zamienił na jedynego gola meczu.

Submarino na pocieszenie wystąpią w Lidze Europy. Rywali w fazie grupowej tych rozgrywek poznają w piątek.

AS Monaco vs Villarreal CF - 1:0 (0:0)
1:0 Fabinho (90' karny)

Monaco:  Subasić – Raggi, Glik, Jemerson, Sidibe – Bakayoko, Fabinho – Dirar, Silva, Lemar (66' Moutinho) – Germain (79' Carrillo)

Villarreal: Asenjo – Gaspar, Musacchio, Ruiz, Angel (66' Costa) – Castillejo, Trigueros, B. Soriano, R. Soriano (79' N'Diaye) – Borre (74' Suarez), Pato.

Żółte kartki: Sidibe (Monaco) - Musacchio (Villarreal).

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja.