wtorek, 13 grudnia 2016

Atletico spektakularnie zatopione

Villarreal CF pokonał u siebie 3:0 Atletico Madryt, w spotkaniu 15. kolejki La Liga Santander. Dzięki efektownej wygranej Submarino zanotowała awans na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Żółte Łodzie Podwodne niemalże od początku do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na El Madrigal.

Dwie bramki i dwóch zawodników - tak wyglądał bilans strat madryckiej drużyny po rozegraniu pierwszej odsłony. Z powodu kontuzji boisko musieli opuścić jeszcze w pierwszej połowie Tiago i Jan Oblak.

Rezultat otworzył w 29. minucie Manu Trigueros. Pomocnik Villarreal przejął piłkę po fatalnym podaniu jednego z graczy Atleti i pewnie pokonał golkipera gości.

W 37. minucie bramkę numer dwa na El Madrigal zdobył Jonathan dos Santos. W pole karnę futbolówkę wstrzelił Alexandre Pato. Niefortunną interwencją popisał się Oblak, który sparował piłkę przed siebie. Byłemu zawodnikowi Barcelony pozostało w tej sytuacji trafić do pustej bramki.

Podopieczni Frana Escriby mieli wydarzenia na boisku pod kontrolą. Atletico nie potrafiło odpowiedzieć po zmianie stron i w konsekwencji, zasłużenie trzy punkty trafiły na konta miejscowych. Ich wygraną przypieczętował jeszcze w końcówce Soriano, który wykorzystał sytuację sam na sam z Moyą.