piątek, 9 grudnia 2016

Zwycięstwo i awans

Villarreal CF pokonał u siebie 2:1 rumuńską Steauę Bukareszt w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. W innym meczu grupy L turecki Osmanlisporem wygrał u siebie 2:0 z FC Zurich.

Submarino, którzy mają ewidentny kryzys formy, by awansować z grupy nie mogli tego spotkania przegrać lub zremisować w stosunku 2:2 i wyższym. Ostatecznie sztuka ta im się udała, ale wygrana nie przyszła łatwo.

Gospodarze co prawda szybko objęli prowadzenie gdy w 16. minucie Sansone zamienił strzałem z woleja na bramkę dośrodkowanie w pole karne Mario. Do przerwy dwie kolejne dogodne sytuacje zmarnował Bakambu. Niestety w 56. minucie goście doprowadzili do wyrównania po trafieniu Achima i do zrobiło się bardzo nerwowo. Goście ruszyli do ataku, a gospodarze marnowali sytuacje stwarzane sobie po kontratakach. Wynik mimo to przez długi czas nie ulegał zmianie.

W 79. minucie arbiter wyrzucił z boiska za drugą żółtą kartkę Tamasa i Submarino grało się już nieco łatwiej. W 88. minucie kapitalnym lobem zza pola karnego popisał się Trigueros i w ten sposób ustalił wynik spotkania.

Submarino ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie za Osmanlisporem i podczas piątkowego losowania nie będzie drużyną rozstawioną. Wiadomo również, że na wiosnę pierwsze spotkanie 1/16 finału rozegra u siebie.

Villarreal CF vs Steaua Bukareszt - 2:1 (1:0)
1:0 Sansone 16'