sobota, 1 kwietnia 2017

Kolejny kryzys?

Villarreal CF przegrał u siebie 2:3 z CD Eibar w spotkaniu 29. kolejki La Liga Santander. Tym samym Submarino zanotowali drugą z kolei ligową porażkę i spadli w tabeli na 6. pozycję.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Żółtych Łodzi Podwodnych, które w 18. minucie wyszły na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Gaspara z prawej strony, precyzyjnym strzałem głową bramkarzowi gości szans nie dał Roberto Soriano. Kilka minut później bliski podwyższenia na 2:0 był Soldado, ale piłka po jego potężnym uderzeniu z dystansu trafiła w poprzeczkę.

Eibar również starało się odpowiedzieć. Groźnie na bramkę Villarreal w pierwszej połowie uderzali Leon i Inui, ale były to strzały nieznacznie niecelne. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Tuż po zmianie połów, prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jedenastkę dla Eibar za faul na Kike Garcii. Rzut karny pewnym uderzeniem wykorzystał Pedro Leon. W 54. minucie goście byli już na prowadzeniu. Po centrze Arbilli z prawego skrzydła, do futbolówki na siódmym metrze dopadł Kike Garcia i nie dał szans bramkarzowi.

W 77. minucie Eibar prowadziło już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Japończyk Inui, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po fatalnym błędzie jednego z obrońców. W końcówce meczu Villarreal jeszcze atakowało, ale było go jedynie stać na zdobycie kontaktowego gola. W 89. minucie bramkarza gości mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Soriano.