poniedziałek, 15 maja 2017

Bezbramkowo z Deportivo

Villarreal CF zremisował u siebie 0:0 z Deportivo La Coruna w spotkaniu 37. kolejki La Liga Santander. Tym samym gospodarze mocno skomplikowali sobie sprawę bezpośredniego awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

Wygrana nad walczącym o utrzymanie Deportivo w praktyce zagwarantowałaby 5. miejsce w tabeli i bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europy. Strata punktów oznacza, że Żółta Łódź Podwodna ma przed ostatnią kolejką tylko punkt przewagi nad Athletic Bilbao i Realem Sociedad i w perspektywie derbowy pojedynek z Valencią CF i to na wyjeździe. W razie straty punktów i wygranych obu wspomnianych drużyn Villarreal może zakończyć rywalizację na dopiero 7. miejscu a to może oznaczać nawet brak awansu do europejskich pucharów.

Na całe szczęście jest to scenariusz mocno pesymistyczny i wydaje się mało prawdopodobny z kilku powodów. Jeżeli Barcelona pokona Alaves w finale Pucharu Hiszpanii, to 7. miejsce da prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. Ponadto Athletic również ma bardzo trudny mecz przed sobą, bo zagra na wyjeździe z Atletico Madryt.

Gospodarze w meczu z Deportivo, które potrzebowało remisu by zapewnić sobie utrzymanie w La Liga, byli rzecz jasna stroną dominującą i mieli swoje okazje strzeleckie. Przez cały mecz brakowało im jednak skuteczności. Wystarczy wspomnieć o szansie, jaką miał Bruno Soriano. Jego strzał głową nie znalazł tuż po przerwie drogi do siatki.

Najbardziej rozpaczać z powodu niewykorzystanej okazji może jednak Cedric Bakambu. Napastnik Villarrealu spudłował w 86. minucie z zaledwie pięciu metrów.