czwartek, 8 czerwca 2017

Rúben Semedo kolejnym wzmocnieniem

Villarreal CF pozyskał ze Sportingu Lizbona środkowego obrońcę Rúbena Semedo. Submarino za 23-letniego Portugalczyka zapłacili według nieoficjalnych źródeł 14 mln euro i podpisali z nim 5-letni kontrakt.

Semedo jest wychowankiem Sportingu. Najczęściej występuje na środku obrony, chociaż może również grać na pozycji defensywnego pomocnika. Działacze i trenerzy Żółtej Łodzi Podwodnej widzą w nim godnego następcę sprzedanego ubiegłego lata do Manchesteru United Erica Bailly'ego. W minionym sezonie Semedo rozegrał 24 mecze w portugalskiej Primeira Liga, zagrał również z obu meczach portugalskiego zespołu w Lidze Mistrzów przeciwko Legii Warszawa. 

O pozyskanie 23-latka walczyły również kluby angielskie. Najmocniej zainteresowane było Newcastle United i menedżer Rafa Benitez, który właśnie Portugalczykiem chciał wzmocnić linię obrony beniaminka Premier League. Ten jednak wybrał grę w Hiszpanii i występy w Lidze Europy.

Transfer Semedo będzie już drugim znaczącym ruchem działaczy Villarreal tuż po zakończeniu sezonu 2016/2017. W ubiegłym tygodniu z Manchesteru City kupiono bowiem tureckiego napastnika Enesa Unala, który również kosztował w okolicach 15 milionów euro.

eurosport.onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz