wtorek, 22 sierpnia 2017

Porażką po wątpliwym karnym

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 0:1 z UD Levante w spotkaniu 1. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Jedyna bramka w 88. minucie padła po rzucie karnym, którego arbiter nie powinien podyktować.

W pierwszej połowie obie ekipy miały kilka okazji bramkowych, ale tylko po jednej z nich można było uznać za sytuacje 100%. Po stronie Levante najbliżej wpisania się na listę strzelców był Jose Luis Morales, natomiast w ekipie Villarreal najbardziej aktywny był debiutujący w barwach Żółtej Łodzi Podwodnej Carlos Bacca.

Po przerwie, dość niespodziewanie, to gospodarze byli stroną wyraźnie przeważającą. Podopieczni Juana Muniza co chwilę zagrażali bramce strzeżonej przez Andresa Fernandeza, a niezwykle aktywny był Jose Luis Morales. Obraz gry mimo wszystko nie zapowiadał, aby którakolwiek z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stało tak się jednak w 88. minucie. Najlepszy gracz Levante w tym spotkaniu, Jose Luis Morales został według arbitra sfaulowany przez Rukavina w polu karnym i po chwili skutecznie wykonał podyktowaną jedenastkę. Powtórki pokazały, że podjął błędną decyzję, bo interwencja Chorwata była prawidłowa.