poniedziałek, 11 września 2017

Pierwsza wygrana w sezonie

Villarreal CF pokonał u siebie 3:1 Real Betis w spotkaniu 3. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Tym samym drużyna Frana Escriby zdobyła pierwsze punty ligowe w tym sezonie.

Po dwóch wyjazdowych porażkach w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu La Liga ekipa Submarino w końcu zainkasowała komplet punktów. Okazja ku temu nadarzyła się znakomita, bo Villarreal po raz pierwszy zagrał na odnowionym Estadio de la Cerámica.

Niestety początek spotkania to powrót demonów z poprzednich spotkań. Goście objęli prowadzenie w 11. minucie po trafieniu Sergio Leona. Na całe szczęście udało się doprowadzić do wyrównani jeszcze przed przerwą. W 32. minucie Carlos Bacca wykorzystał fatalny błąd bramkarza Betisu, któremu odebrał piłkę i trafił do siatki.

W drugiej połowie gospodarze dominowali już na boisku i ostatecznie rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść. Najpierw w 61. minucie po indywidualnej akcji pięknego gola strzelił Samu Castillejo, a wynik ustalił w 77. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Enel Ünal.