poniedziałek, 16 października 2017

Bakambu show

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:1 beniaminka Gironę FC w spotkaniu 8. kolejki La Liga Santander 2017/2018.Obie bramki dla Submarino strzelił Cedric Bakambu dla którego było to 6. i 7. trafienie w tym sezonie.

Villarreal CF był faworytem tego spotkania i nie zawiódł. Wynik otwarty został już w dziewiątej minucie, kiedy Bakambu po dograniu Manu Trifuerosa wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Sytuacja Villarrealu stała się jeszcze bardziej komfortowa, gdy ten sam napastnik podwyższył w 20. minucie wynik na 2:0.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy kontaktowego gola po płaskim dograniu Bernardo Espinosy strzelił Cristian Stuani.

Po zmianie stron Girona dwoiła się i troiła, by doprowadzić do remisu. Gospodarze mieli swoje sytuacje. W boczną siatkę uderzał Pablo Maffeo, a po mocnym strzale piłkę tuż nad poprzeczką przeniósł Douglas Luiz. Ostatecznie trzy punkty trafiły na konto Villarrealu.