środa, 25 października 2017

Rozbili Las Palmas

Villarreal CF rozbił u siebie 4:0 UD Las Palmas w spotkaniu 9. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Submarino wygrali trzeci ligowy mecz z rzędu i awansowali w tabeli na 6. miejsce. Do strefy LM tracą już tylko 3 oczka.

Gospodarze nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem jednej z najsłabszych drużyn w tym sezonie ligowym.

W 11 minucie Cedric Bakambu szukał otworzenia wyniku, ale nie otworzył wyniku po zamieszaniu w szesnastce. W odpowiedzi swoją okazję miał Calleri, ale jego potężne uderzenie trafiło tylko w boczną siatkę.

Przed przerwą swoje okazje mieli jeszcze Remy i Bakambu, ale ostatecznie po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron istnieli już jednak tylko gospodarze. W 48 minucie Castillejo wypatrzył podaniem Bakambu, a ten zatańczył z obrońcą i uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył bramkarza.

W 65 minucie na 2:0 podwyższył Mario Gaspar, który popisał się indywidualną akcją i uderzeniem po krótkim rogu zdobył gola. Golkiper gości w tej sytuacji się nie popisał.

Nie miał natomiast najmniejszych szans w 68 minucie, gdy Gaspar wystawił piłkę na piąty metr, a Ximo Navvaro zaliczył trafienie samobójcze.

Tym samym komplet punktów pozostał na El Madrigal, szczególnie, że w doliczonym czasie gry Żółta Łódź Podwodna ustaliła wynik meczu na 4:0 za sprawą Sansone.

opis spotkania za: primeradivision.pl