poniedziałek, 6 listopada 2017

Wygrana i awans w tabeli

Villarreal CF pokonał u siebie 2:0 Malagę CF w spotkaniu 11. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Submarino dzięki wygranej wyprzedzili Sevillę FC i awansowali na 5. miejsce w tabeli Primera Division.

Przedostatnia w tabeli Malaga miała być łatwym kąskiem, ale choć nie zagroziła poważnie bramce Submarino to przez długi czas stawiała dzielnie opór.

W pierwszej połowie co prawda miejscowi przeważali, ale nie licząc nieuznanej z powodu ofsajdu bramki Bakambu obaj bramkarze nie mieli zbyt dużo pracy. W drugiej Villarreal zagrał już bardziej skutecznie, a bohaterem został Nicola Sansone. Włoski napastnik pojawił się na murawie w 64. minucie, a już w w 68. minucie strzelił pierwszego gola. W 76. minucie ponownie pokonał bramkarza gości i tym samym ustalił wynik spotkania.