wtorek, 11 sierpnia 2020

Takefusa Kubo wypożyczony z Realu Madryt


Villarreal CF wypożyczył na rok z Realu Madryt japońskiego pomocnika Takefusa Kubo. Ostatni sezon Japończyk spędził na wypożyczeniu w Mallorce. 

Japończyk w lipcu ubiegłego roku trafił do stolicy Hiszpanii z FC Tokyo, a Królewscy wygrali walkę o niego z Barceloną, lecz nie musieli płacić za transfer żadnych pieniędzy. Kubo sprawiał bardzo dobre wrażenie podczas pretemporady i choć początkowo mówiło się o tym, że ma występować w Castilli, to wielu obserwatorów zastanawiało się, czy piłkarz zostanie w pierwszym zespole. Parę dni po zakończeniu okresu przygotowawczego Real zdecydował się wypożyczyć go jednak na jeden sezon do Mallorki.
Drużyna z Balearów spadła do Segunda División, ale Kubo był bez wątpienia jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w zespole. Łącznie wystąpił w 36 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich cztery gole i zaliczając pięć asyst. Jego gra przez cały sezon przyciągała uwagę innych klubów. Powrót do Madrytu od początku wydawał się zaś mało prawdopodobny, ponieważ Japończyk nie posiada europejskiego paszportu. Trzy miejsca dla graczy spoza Unii Europejskiej zajmują w Realu Rodrygo, Militão i Vinícius, dlatego zawodnik trafił do Villarrealu, gdzie będzie występował pod skrzydłami Unaia Emery'ego i za rok wrócić do stolicy Hiszpanii.

realmadryt.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz