poniedziałek, 1 marca 2021

Atletico za mocne dla Villarreal

Villarreal CF przegrał na Estadio de la Ceramica 0:2 z liderem rozgrywek Atletico Madryt w spotkaniu 25. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Submarino spadli w tabeli na 7. miejsce nie dające prawa gry w europejskich pucharach.

Atletico Madryt ostatnich tygodni nie mogło zaliczyć do udanych. Kilkoma stratami punktów “podłączyli tlen” broniącemu tytułu Realowi Madryt, który w ciągu czterech kolejek odrobił siedem punktów. W niedzielę podopieczni Diego Simeone mierzyli się w wyjazdowym meczu z Villarreal, który nie wygrał od sześciu kolejek.

Spotkanie na Estadio de la Ceramica miał nieco zaskakujący przebieg, bowiem to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. Dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej gościli w okolicy pola karnego rywali, ale nie przynosiło to żadnego wymiernego efektu.

Tymczasem w 27. minucie na prowadzenie wyszło Atletico. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Savicia piłkę zdołał odbić bramkarz Villarreal, ale interweniujący w tej sytuacji Alfonso Pedraza niefortunnie skierował ją do bramki. Było to jedyny gol w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, ale gospodarzom również nie unikali błędów. Po jednym z nich w 54. minucie drugiego gola dla Atletico mógł zdobyć Luis Suarez, ale jego uderzenie świetnie wybronił Sergio Asenjo. Bramkarz Villarreal skapitulował w 70. minucie. Po kolejnym błędzie defensywy gospodarzy piłka trafiła do ustawionego na 16 metrze Joao Felixa, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać i szukali swoich okazji. W 78. minucie kontaktowego gola mógł zdobyć Carlos Bacca, ale fatalnie spudłował z sześciu metrów. Pięć minut później szczęścia zabrakło Alexowi Baenie, który potężnie uderzył sprzed pola karnego, ale trafił w poprzeczkę. Wynik 2:0 dla gości z Madrytu utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu za: primeradivision.pl