piątek, 12 marca 2021

Kijów zdobyty!

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:0 Dynamo Kijów w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Bramki dla Submarino przybliżające ich do ćwierćfinału strzelili Pau Torres w 30. minucie i Raul Albiol w 52. minucie.

Rundę wcześniej piłkarze ze stolicy Ukrainy po zaciętym dwumeczu uporali się z belgijskim Club Brugge. Hiszpanie znacznie pewniej wyeliminowali natomiast Red Bull Salzburg i to oni byli wskazywani jako faworyci czwartkowego spotkania. W 30. minucie podopiecznym Unaia Emery'ego udało się objąć prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Pau Torres.

24-letni defensor, który w ostatnim czasie łączony jest z przenosinami do Premier League, gdzie zainteresowanie jego usługami wyraziły Manchester United oraz Manchester City wykorzystał zamieszanie, jakie powstało w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po podaniu Gerarda Moreno wpakował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Druga bramka dla Żółtej Łodzi Podwodnej padła tuż po przerwie. Tym razem do siatki Heorhija Buszczana futbolówkę pokierował Raul Albiol, który w ten sposób uczcił swój setny występ w europejskich pucharach. Jak się później okazało 35-latek ustalił końcowy rezultat. Mecz na Stadionie Olimpijskim w Kijowie zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z LaLigi, a drużyna Kędziory przez całe 90 minut nie oddała nawet jednego celnego strzału na bramkę.

Relacja z meczu za: sport.onet.pl

Dynamo Kijów vs Villarreal CF - 0:2 (0:1)
0:1 Pau Torres (30')
0:2 Raul Albiol (52')

Obszerny skrót spotkania na stronie polsatsport.pl - tutaj.