poniedziałek, 30 sierpnia 2021

Sprezentowali remis Atletico

Villarreal CF zremisował 2:2 na wyjeździe z Atletico Madryt w spotkaniu 3. kolejki La Liga Santander 2021/2022. Gospodarze wyrównali na 15 sekund przed końcem po kuriozalnym błędzie Aissa Mandiego i Geronimo Rulliego.

Unai Emery w porównaniu do ostatniego meczu z RCD Espanyol dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Pervis Estupiñán i Yeremy Pino zajęli miejsce Alfonso Pedrazy i Moi Gómeza.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale w miarę upływu czasu gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. W 22. minucie strzał Thomasa Lemara z trudem Rulli sparował na słupek, a w 39. minucie zmierzający do bramki strzał Carrasco wybił na linii bramkowej Capoue.W doliczonym już czasie gry strzał głową Trippiera intuicyjnie zablokował Mandi.

Początek drugiej połowy znakomicie ułożył się dla Submarino. W 52. minucie Pino kapitalnie podał do Manu Triguerosa, a ten mierzonym strzałem nie dał szans Oblakowi na skuteczną interwencję. Niestety Villarreal nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia. W 56. minucie Luis Suarez wyrównał po podaniu Angela Correi.

Kilka minut później w 63. minucie trener Emery zareagował dokonaniem trzech zmian Danjuma, Coquelin i Pedraza weszli za Dia, Alberto Moreno i Estupiñána, a w 74. minucie Submarino ponownie wyszła na prowadzenie. Yeremy Pino podał do Danjumy, a ten uciszył fanów na Wanda Metropolitano.

Villarreal CF bronił się do końca przed atakami gospodarzy i wydawało się, że wywiezie wygraną z terenu aktualnego mistrza Hiszpanii. Niestety na kilka sekund przed gwizdkiem arbitra "wielbłąda" popełnili Mandi z Rullim. Ten pierwszy wycofaną przez jednego z kolegów piłkę w kierunku swojego pola karnego skierował głową do bramkarza. Problem w tym, że Rulli skierował się w lewą stronę swojej bramki, a jeszcze próbując złapać piłkę zmierzającą do własnej bramki się poślizgnął. W tak kuriozalny sposób ekipa Unai Emerego zaprzepaściła szansę na pierwszą ligową wygraną w tym sezonie i podarowała gospodarzom remis.