środa, 15 września 2021

LM: Remis na inaugurację

Villarreal CF zremisował 2:2 na Estadio de la Ceramica z włoską Atalantę Bergamo w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy F Young Boys Berno sensacyjnie ograło u siebie 2:1 Manchester United.

Spotkanie w Hiszpanii wybornie rozpoczęło się dla zawodników Atalanty, którzy już od 6. minuty prowadzili po trafieniu Remo Feulera. Włochom nie udało się dowieźć prowadzenia do przerwy, już w 39. minucie Manu Trigeros trafił do siatki i wprawił w euforię lokalnych kibiców.

Po przerwie spotkanie spotkanie jeszcze bardziej się wyrównało i obie drużyny narzuciły szybkie tempo rozegrania akcji. Nieco lepiej prezentowali się zawodnicy Atalanty, jednak to nie oni jako pierwsi trafili do siatki w drugiej odsłonie spotkania. W 73. minucie Arnaut Danjuma dał prowadzenie Villarealowi i gospodarze objęli prowadzenie, które potrwało raptem 10 minut.

W 83. minucie Robin Gosens wykorzystał dogranie Miranchuka i Atalanta doprowadziła do wyrównania, które utrzymało się do końca spotkania.

Kilka ostatnich minut Villareal musiał grać w osłabieniu jednego piłkarza. Francis Coquelin obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Relacja za pilkanozna.pl

Obszerny skrót spotkania tutaj.

Villarreal CF - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)
0:1 - Remo Freuler 6'
1:1 - Manu Trigueros 39'
2:1 - Arnaut Danjuma 73'
2:2 - Robin Gosens 83'

Villarreal CF: Rulli; Foyth, R. Albiol, Pau, A. Pedraza (Mario Gaspar, m. 87); Capoue (Coquelin, m. 60), M. Trigueros (Moi Gómez, m. 60), Parejo; Gerard, Dia (Danjuma, m. 60) y Yeremy (Alberto M., m. 72).

Atalanta Bergamo: Musso; Toloi, Palomino, Djimsiti (Demiral, m. 60); Zappacosta, De Roon (Koopmeiners, m. 70), Freuler, Gosens; Malinovskyi (Pasalic, m. 70), Zapata (Ilicic, m. 70) y Pessina (Miranchuk, m. 79).

Czerwona kartka: Francis Coquelin (Villarreal CF) w 84. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Żółte kartki: Capoue, Yeremy - De Roon.

Sędzia: Clément Turpin (Francja).