środa, 3 listopada 2021

LM: Ważna wygrana z Young Boys Berno

Villarreal CF pokonał Estadio de la Ceramica 2:0 ekipę Young Boys Berno w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy F Atalanta Bergamo zremisowała 2:2 u siebie z Manchester United.

Od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Villarreal CF w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Etienne Capoue.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Pedraza, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Villarreal CF.

Między 51. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Boulaye Dia został zastąpiony przez Manu Triguerosa.

W tej samej minucie w jedenastce Villarreal CF doszło do zmiany. Samuel Chukwueze wszedł za Yeremiego Pina. W 61. minucie kartkę obejrzał Michel Aebischer z zespołu gości. Niedługo później trener Villarreal CF postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pedrazę wszedł Pervis Estupinán, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Alberto Moreno wszedł za Francisa Coquelina. A kibice Young Boys Berno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Feliksa Khondego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vincent Sierro. Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Dani Parejo, piłkarz Villarreal CF.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Villarreal CF, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 2-0 podwyższył Arnaut Groeneveld. Asystę zanotował Etienne Capoue.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Moi Gómez wszedł za Daniego Pareję. Trzy minuty później kartkę otrzymał Meschack Elia z Young Boys Berno. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.