piątek, 10 grudnia 2021

LM: Bergamo zdobyte

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 3:2 Atalantę Bergamo w spotkaniu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy F Manchester United zremisowała 1:1 u siebie z Young Boys Berno.

Mecz nie odbył się w środę z powodu obfitych opadów śniegu. Został rozegrany dopiero w czwartek.

W grupie F przed ostatnią kolejką pierwszego miejsca pewny był Manchester United. Villarreal był drugi i miał punkt więcej od Atalanty, co oznaczało, że w Bergamo do osiągnięcia awansu Hiszpanom wystarczał remis.

Gościom jednak już w trzeciej minucie prowadzenie dał Arnaut Danjuma. Jeszcze przed przerwą podwyższył Etienne Capoue, a w 51. minucie ponownie trafił Danjuma. Dla Atalanty, którą czeka baraż o 1/8 finału Ligi Europy, gole zdobyli Rusłan Malinowski w 71. i Duvan Zapata w 80. minucie.