wtorek, 1 lutego 2022

Lo Celso wypożyczony z Tottenhamu

Villarreal CF wypożyczył do końca obecnego sezonu pomocnika Giovaniego Lo Celso z angielskiego Tottenham Hotspur FC. Umowa nie zawiera opcji pierwokupu przez Submarino.

Reprezentant Argentyny wraca tym samym na Półwysep Iberyjski. W lipcu 2020 roku Real Betis sprzedał go do Tottenhamu za 32 mln euro i związał się z tym klubem do końca czerwca 2025 roku. 

Giovani Lo Celso już na początku sezonu nie był pierwszym wyborem Nuno Espírito Santo. Nie zmieniła też tego roszada na ławce trenerskiej, bo także i Antonio Conte nie widział dla niego miejsca w podstawowym składzie.

Argentyńczyk ma świadomość tego, że pod koniec roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Katarze, a jeśli chce się do nich odpowiednio przygotować, musi grać regularnie. Z tego też względu doszedł do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana barw klubowych i regularna gra.

Lo Celso do Europy trafił w lipcu 2016 roku. Wówczas Paris SG kupił go za 10 mln euro z Rosario Central. Następnie grał w Betisie i wspomnianym Tottenhamie. W reprezentacji Argentyny rozegrał 36 spotkań i zanotował 2 trafienia.

villarrealcf.es/transfery.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz