czwartek, 17 marca 2022

LM: Upokorzyli Starą Damę

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 3:0 Juventus Turyn w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym Submarino w spektakularny sposób awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W pierwszej połowie kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli goli. Swoich okazji do otworzenia wyniku szukali między innymi Dusan Vlahović i Alvaro Morata, jednak napastnicy Juventusu albo uderzali niecelnie, albo skutecznie interweniował Geronimo Rulli, golkiper Villarreal.

Po przerwie "Stara Dama" dążyła do wyjścia na prowadzenie, jednak gola na 1:0 niespodziewanie strzelili goście. W 77. minucie Szymon Marciniak podyktował rzut karny po przewinieniu Daniele Ruganiego, a jedenastkę na bramkę zamienił Gerard Moreno.

Kilka minut później było już 2:0 - tym razem Wojciecha Szczęsnego pokonał Pau Torres. Jak się okazało, stoper reprezentacji Hiszpanii nie ustalił wyniku meczu. W doliczonym czasie gry Villarreal zdobył bowiem kolejnego gola z rzutu karnego - tym razem Szczęsny nie zdołał obronić uderzenia Arnauta Danjumy.