sobota, 23 lipca 2022

Borussia też poległa

Villarreal CF pokonał 2:0 Borussię Dortmund w towarzyskim spotkaniu rozegranym w austriackim Altach. Bramki dla Submarino strzelili Gerard Moreno (44') i Chukwueze (67').

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Borussi, ale pewnie w bramce bronił Rulli. Tuż przed przerwą udało się jednak objąć prowadzenie po trafieniu niezawodnego Gerarda Moreno. W drugiej połowie obraz meczu diametralnie się odmienił i to ekipa Unai Emerego kontrolowała przebieg meczu. Efektem tego był drugi gol strzelony przez Chukwueze.

W niedzielę 24 lipca Submarino zmierzą się na wyjeździe z francuskim Stade de Reims.

Borussia Dortmund vs Villarreal CF - 0:2 (0:1)
0:1 Gerard Moreno (44')
0:2 Chukwueze (67')

Borussia Dortmund: Meyer - Guerreiro (m. 58, Wolf), Süle, Schlotterbeck, Hummels (m. 58, Passlack) - Meunier (m. 58, Hazard), Malen (m. 58, Moukoko), Brandt (m. 77, Fink) - Reus (m. 58, Kamara), Adeyemi (m. 58, Bynoe-Gittens), Bellingam.

Villarreal CF: Rulli - Foyth (m. 86, Dela), Pau, Mandi (m. 46, R. Albiol), Estupiñán (m. 46, A. Pedraza) - Yeremy (m. 60, Chukwueze), Coquelin (m. 60, Capoue), Parejo (m. 86, Iborra), Álex B. (m. 69, M. Trigueros) - Danjuma (m. 46, N. Jackson), Gerard (m. 69, J.L. Morales).