piątek, 2 września 2022

Johan Mojica ostatnim wzmocnieniem

W ostatnim dniu transferowym Villarreal CF pozyskał z Elche CF kolumbijskiego obrońcę Johana Mojicę. Podpisał on 4-letnią umowę i kosztował ,5 mln euro.

Angaż Johana Mojiki na papierze nie ma wad. Kolumbijczyk swoim doświadczeniem może wnieść sporo do szatni „Żółtej łodzi podwodnej”, a jego solidna gra na przestrzeni ostatnich kilku lat w LaLidze powinna wzbudzać spokój.

Wychowanek Deportivo Cali na hiszpańskiej ziemi występuje już od 2013 roku, co pozwala twierdzić, iż świetnie zna realia na nich panujące.

Do tej pory w rozgrywkach LaLigi zameldował się na murawie 96 razy, broniąc barw Rayo Vallecono, Girony i Elche. Nieco więcej czasu spędził na jej zapleczu – 112 gier.

Nowy nabytek z Santiago de Cali otrzymał trykot z numerem 12.

Na miejscu czeka go jednak wymagająca rywalizacja o względy Unaia Emery’ego. Hiszpański szkoleniowiec, jak na razie na lewej stronie defensywy stawia na Alfonso Pedrazę, który prezentuje się w ostatnim czasie wyśmienicie, grając od deski do deski.

Tym samym działacze z Estadio La Cerámica pieczętują piąty ruch w wygasającym już letnim mercato. Przedtem przywitali oni w swych szeregach Kiko Femeníę, José Luisa Moralesa, Pepe Reinę, Giovaniego Lo Celso (wypożyczenie z Tottenhamu). 

transfery.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz