piątek, 16 września 2022

LKE: Wygrana w Izraelu

Villarreal CF pokonał 2:1 na wyjeździe Hapoel Be’er Sheva w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA. Submarino z kompletem 6 punktów prowadzi w tabeli grupy C.

Podobnie jak w pierwszym meczu grupowym u siebie z Lechem Poznań trener Unai Emery wystawił rezerwowy skład oszczędzając kluczowych graczy na mecze ligowe. Podobnie również jak w meczu z mistrzem Polski udało się spotkanie wygrać, ale nie bez kłopotów i trudności.

Pomimo różnicy jednej bramki, Hiszpanie kontrolowali spotkanie od samego początku. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Morales, który pokonał bramkarz rywali z rzutu karnego w 28. minucie. Na odpowiedz Hapoelu musieliśmy poczekać do 63. minuty. To właśnie wtedy z odległości około 10 metrów, Hatuel strzelił gola na 1:1. Gospodarze nie cieszyli się długo z remisu. 4 minuty później Baena po raz kolejny wyprowadził Villarreal na prowadzenie. W 96. minucie Danjuma miał szansę przypieczętować zwycięstwo, ale nie trafił z rzutu karnego.