poniedziałek, 19 października 2020

Zwycięstwo w Derbi de la Comunitat

Villarreal CF pokonał na Estadio de la Ceramica 2:1 Valencię CF w spotkaniu 6. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Bramki dla Submarino w Derbi de la Comunitat strzelili Paco Alcacer i Dani Parejo, a dla gości Gonazalo Guedes.

Wszyscy zastanawiali się przede wszystkim czy Dani Parejo odgryzie się w jakiś sposób na swoim byłym klubie. Pierwsze minuty jego drużyny były bardzo obiecujące, Villarreal przeważał w stopniu znaczącym, zaś Valencia była w cieniu. Już w 6. minucie Jaume Domennech musiał pierwszy raz wyciągać piłkę z siatki, ponieważ chwilę wcześniej przegrał pojedynek z Paco Alcacerem. Napastnik gospodarzy pewnie wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie Żółtej Łodzi Podwodnej. Wiele wskazywało na to, że wraz z upływem czasu gospodarze strzelą kolejną bramkę, ale niespodziewanie to goście doprowadzili do wyrównania. Fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Goncalo Guedes, a Sergio Asesjo nie miał szans na jakąkolwiek interwencję. Villarreal dopiero po zmianie stron przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale trzeba przyznać, że druga połowa nie była dobra w ich wykonaniu. Kapitalnym strzałem popisał się były kapitan Nietoperzy – Dani Parejo.

Źródło: pilkarskiswiat.com