piątek, 28 sierpnia 2015

Zwycięstwo nad Espanyolem

W meczu otwierającym drugą kolejkę hiszpańskiej ekstraklasy Villarreal wygrał u siebie z Espanyolem Barcelona 3:1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Cedric Bakambu.

Goście niespodziewanie objęli prowadzenie na El Madrigal już w piątej minucie. Felipe Caicedo przejął piłkę zagraną przez byłego gracza Submarino, Gerarda Moreno,  i po minięciu bramkarza skierował ją do siatki.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili dopiero w 67. minucie za sprawą Roberto Soldado. Po podaniu z lewej flanki Samuel podbił piłkę, a wychowanek Realu Madryt mimo interwencji jednego z rywali strzałem z woleja zdobył już drugą bramkę po powrocie na hiszpańskie boiska.

Losy spotkania na trzy minuty przed końcem rozstrzygnął debiutujący w Villarreal, Bakambu. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga ekspresowo wystartował do prostopadłego podania Soldado, następnie uprzedził Pau Lopeza i z ostrego kąta dał prowadzenie Żółtej Łodzi Podwodnej. Już w doliczonym czasie gry ten sam duet przypieczętował wynik spotkania - tym razem Hiszpan zagrywał wzdłuż linii końcowej, a Bakambu z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki.

Villarreal vs Espanyol - 3:1 (0:1)
0-1. M 5. Caicedo.
1-1. M. 67. Soldado.
2-1. M. 86. Bakambu.
3-1. M. 92. Bakambu.

Villarreal: Areola; Mario, Bailly, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Nahuel, Pina (Jonathan dos Santos, m. 76), Trigueros, Samu Castillejo (Samu García, m. 64), Baptistao (Bakambu, m. 64) y Soldado

Espanyol: Pau López; Arbilla, Álvaro, Raillo, Duarte; Montañés (Hernán Pérez, m. 57), Javi López, Víctor Sánchez, Víctor Álvarez, (Burgui, m. 86); Gerard Moreno y Caicedo (Cañas, m. 73).

Sędzia: Velasco Carballo.

Żółte kartki: Pau López, Javi López, Montañés, Caicedo, Raillo, Arbilla, Bailly.