czwartek, 24 września 2015

La Rosaleda zdobyta!

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 1:0 Malagę CF w spotkaniu 5. kolejki Liga BBVA. Submarino odnieśli tym samym czwarte kolejne spotkanie zwycięstwo ligowe i mają tyle samo punktów na kocie co liderujący Real Madryt i druga Celta Vigo.

Trwa kapitalna passa ligowa drużyny prowadzonej przez Marcelino Garcíę Torala. Tym razem Villarreal wywiózł komplet po ciężkim meczu komplet punktów z Malagi. Jedyna bramka meczu padła w 70 minucie po samobójczym trafieniu Fernando Tissone. Dla gospodarzy była ona tym bardziej "dołująca", że do tej pory w pięciu spotkaniach nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Argentyński pomocnik dokonał wiec w pewien sposób tej sztuki, tyle że do kapitulacji zmusił swojego kolegę Kameniego.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Villarrealu. Niestety już na początku spotkania urazu nabawił się napastnik Adrian Lopez i musiał go zastąpić Nahuel Leiva. Jest to tym bardziej smutna informacja dla fanów Submarino, że w meczu z Athletic kontuzji doznało dwóch innych atakujących, Soldado i Bakambu. W 12 minucie Nahuel został sfaulowany w polu karnym, ale arbiter zignorował to przewinienie. Później jeszcze kilkukrotnie z Leo Baptistao sprawdzali dyspozycję bramkarza gospodarzy.

Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli gospodarze, ale wkrótce mecz się wyrównał. W 57 minucie dobrą okazję dla Submarino zmarnował Baptistao. W 70 minucie doszło w końcu do otwarcia, a jak się później okazało i do zamknięcia wyniku.Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Denis Suarez, a Tissone przysłowiowym szczupakiem skierował piłkę do własnej bramki.

Ostatnie dwadzieścia minut spotkania to usilne starania gospodarzy o doprowadzenie do remisu i mądra gra Villarrealu, której celem było utrzymanie prowadzenia do końca. Sztuka ta się zawodnikom trenera Marcelino udała i w nagrodę awansowali w tabeli na 3. pozycję, mają tyle punktów (po 13) co liderujący Real Madryt i druga Celta Vigo.

Malaga CF vs Villarreal CF - 0:1 (0:0)
0:1 Tissone (70' sam.)