piątek, 15 stycznia 2016

Roig: Walczmy o Ligę Mistrzów


Prezes Villarreal Fernando Roig zachęca zespół do walki o kwalifikację do Ligi Mistrzów - Żółta Łódź Podwodna po raz ostatni zagrała w turnieju blisko siedem lat temu. W rozgrywkach ligowych drużyna Villarreal ma duże powody do radości, wygrawszy sześć ostatnich spotkań.

W trakcie zwycięskiej passy, Żółtej Łodzi Podwodnej uległy kolejno zespoły Rayo Vallecano, Realu Madryt, Realu Sociedad, Valencii, Deportivo La Coruna, a ostatnio Sportingu Gijon.

Komplet punktów zapewnił ostatnio Żółtej Łodzi Podwodnej napastnik Cedric Bakambu, zdobywając dwa gole. W trakcie sześciomeczowej passy wygranych, drużyna zdobyła w sumie 10 goli, a straciła tylko dwa.

W efekcie znakomitej serii spotkań, zespół Marcelino umocnił się na czwartej lokacie w tabeli Primera Division, mając już na koncie 39 oczek. Trzeci w tabeli Real Madryt ma tylko punkt przewagi, podczas gdy prowadzący zespół Atletico Madryt ma 44 punkty.

Co więcej, najbliższy rywal Villarreal z niższych rewirów tabeli, Celta Vigo, traci aż osiem punktów. Tak duża zaliczka wzbudza coraz większe nadzieje na utrzymanie obecnej pozycji do końca sezonu, co dałoby Villarreal miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Trzecie miejsce daje już z kolei automatyczny awans.

Nadzieję na sukces wyraża prezes klubu Fernando Roig, chwaląc dotychczasową pracę drużyny i zachęcając do walki o wyższe cele niż tylko samo utrzymanie w hiszpańskiej ekstraklasie.

- Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką do tej pory wykonał nasz zespół. Dorobek 39 punktów w tej fazie sezonu daje nam trochę spokoju i pozwala spoglądać na wszystko z optymizmem.

- Przetrwanie jest naszym podstawowym celem w każdym sezonie, zawsze staramy się zagwarantować sobie utrzymanie w lidze jak najwcześniej.

- Teraz nadeszła pora na to, aby walczyć o zajęcie jak najlepszej pozycji i zapewnić sobie zasadniczo udział w europejskich pucharach, być może nawet w Lidze Mistrzów.

- Obecnie tracimy tylko punkt do Realu Madryt, mamy także bardzo dużą przewagę nad zespołami z niższych lokat, więc mam nadzieję, że uda nam się wywalczyć miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów", powiedział Roig tuż po meczu ze Sportingiem Gijon.

Utrzymanie wysokiej lokaty do końca sezonu na pewno nie będzie łatwe, ale pomóc mogłoby z pewnością utrzymanie kadry w nienaruszonym stanie przez całe zimowe okienko transferowe.

Obecnie najwięcej spekulacji krąży wokół 22-letniego pomocnika Denisa Suareza, który do tej pory zdobył dla drużyny 3 gole i 5 razy asystował.

Mocno interesuje się nim FC Barcelona, która wytransferowała zawodnika w sierpniu za kwotę czterech milionów euro. Póki co, władze Villarreal zaprzeczają, aby Suarez miał opuścić klub, wiedząc, że jego odejście osłabiłoby szanse drużyny na utrzymanie wysokiej lokaty do końca sezonu.

Jeśli skład zostanie utrzymany, to podopieczni Marcelino mają szansę zapracować na szczególne osiągnięcie, jakim byłaby gra w Lidze Mistrzów, co klubowi udało się osiągnąć dwukrotnie. Najlepszym wynikiem jest pamiętny półfinał z Arsenalem z 2006 roku.

Póki co, Villarreal czeka rywalizacja w 1/16 finału Ligi Europy, gdzie rywalem będzie włoski zespół Napoli. Pierwsze spotkanie nastąpi już 18 lutego, a tydzień po tym w Neapolu rozegrany zostanie rewanż.

Trwająca rywalizacja w lidze hiszpańskiej i w Europie nie zostawia piłkarzom zbyt wiele czasu na rozmyślanie o przyszłości, a oczekiwania jak zawsze są wysokie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz