piątek, 15 kwietnia 2016

W półfinale z Liverpoolem

Villarreal CF poznał dzisiaj swojego przeciwnika w półfinale Ligi Europy. W szwajcarskim Nyon los przydzielił Submarino angielski Liverpool FC. Pierwszy mecz drużyna trenera Marcelino rozegra 28 kwietnia na El Madrigal.

Liverpoolu fanom futbolu nie trzeba bliżej przedstawiać, bo jest to uznana firma, która jednak w ostatnich latach na europejskich salonach nic wielkiego nie zdziałała. Co prawda w tegorocznej edycji LE wyeliminowała już takie ekipy jak Manchester United czy Borussię Dortmund, ale Villarreal może się poszczycić skalpem równie solidnych ekip, jak Napoli czy Bayer Levercusen. Mimo wszystko faworytem jest jednak ekipa The Reds, którą prowadzi Jurgen Klopp.

Dodatkową motywacją dla Liverpoolu FC by triumfować w Lidze Europy jest fakt, że w lidze angielskiej zajmuje on aktualnie dopiero 8. pozycję i o awansie do Ligi Mistrzów czy nawet Ligi Europy może tylko pomarzyć, a triumf w tych rozgrywkach zapewni im udział w fazie grupowej tych pierwszych elitarnych rozgrywek. Zapewne wiec The Reds skoncentrują swoje wszystkie siły by awansować do finału i triumfować w finałowym meczu, który zostanie rozegrany 18 maja w szwajcarskiej Bazylei. 

Pary 1/2 finału: 1 mecze 28 kwietnia, rewanże 5 maja:
* Villarreal CF vs Liverpool FC
* Szachtar Donieck vs Sevilla FC


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz