piątek, 15 kwietnia 2016

Nie dali szans Sparcie!

Villarreal CF pokonał 4:2 na wyjeździe Spartę Praga w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu Submarino wygrała u siebie 2:1 i tym samym awansowała do półfinału tych rozgrywek.

Drużyna trenera Marcelino miała w Pradze bronić skromnej zaliczki z pierwszego spotkania. Okazało się jednak, że Czesi zostali wręcz zdemolowani przed przerwą. Dwie szybkie kontry na gole zamienili Bakambu (5') i Samu Castillejo (43'), a przed zejściem na przerwę gospodarzy dobił jeszcze Bruno Soriano(45+1'). By tego było mało tuż po wznowieniu gry na 4:0 podwyższył ponownie Bakambu (49').

Gospodarze po stracie pierwszej bramki prezentowali się całkiem dobrze i groźnie naciskali na bramkę Villarrealu. Swoje bramki strzelili jednak wówczas, gdy goście ewidentnie się rozluźnili przy prowadzeniu czterema golami. Do bramki Areoli trafili wtedy Dockal (65') i Krejci (71').

Warto podkreślić, że dwa kolejne trafienia w Lidze Europy zaliczył Bakambu, ma ich obecnie 9 na swoim koncie i wyprzedza go jedynie o jedną bramkę Aris Aduriz, którego Athletic Bilbao odpadł już z dalszej rywalizacji. Kongijski napastnik ma wiec jeszcze szanse na zostanie królem strzelców tego turnieju w tym sezonie.

Przeciwnika w półfinale Villarreal CF pozna w piątek po godzinie 12:30, gdy w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie. Będzie to ktoś z trójki: Szachtar Donieck, Sevilla FC i Liverpool FC.

AC Sparta Praga vs Villarreal CF - 2:4 (0:3)
0:1 Bakambu (5')
0:2 Samu Castillejo (43')
0:3 Bruno Soriano (45+1')
0:4 Bakambu (49')
1:4 Dockal (65')
2:4 Krejci (71')